Budowa hali to nowe życie dla każdej firmy związane albo ze wzrostem obrotów, zamówień bądź też z pierwszymi krokami na rynku. Wyróżnić można wiele typów hal, ze względu na ich zastosowanie: hale produkcyjne, hale magazynowe/logistyczne, sportowe, targowiska, hurtownie, sortownie, mroźnie, chłodnie, czy też hale przeznaczone do produkcji żywności o podwyższonych standardach. Niezależnie od ich rodzaju, zleceniodawca ma do przejścia podobną ścieżkę.

Know-how

Czyli spotkanie inwestora z firmą budowlaną celem opracowania wspólnej wizji projektu. Na pierwszym spotkaniu omawiane są istotne szczegóły poruszające temat zastosowań hali i oczekiwań co do niej. Ustala się także aspekty finansowe, wpływ na nie ma regulacja kosztów utrzymania hali, zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, ekologiczne, design wykończenia na zewnątrz. Typ hali cieszący się największą popularnością w ostatnich latach to hala stalowa (blachownicowa, kratownicowa, mieszana).

Projekt

Czas, by do akcji wkroczyli architekci, projektanci konstrukcji, technologii oraz instalacji. Dzięki technologiom 3D, programów komputerowych takich jak Tekla Structures 18.4, Autodesk Robot Structural Analysis, Analysis Professional 2013, RM-Win Autodesk, AutoCad 2013 można obejrzeć owoce ich prac.
Najlepsze firmy zapewnią Ci także pełne wsparcie podczas procesu załatwień w urzędach. Poza wyszukaniem, wyborem odpowiedniego gruntu pod budowę, sprawdzeniu jego stanu prawnego, konieczne jest również uzyskanie pozwoleń oraz decyzji, opinii rzeczoznawców czy prjektów sanitarnych, przeciwpożarowych w całym procesie. Ilość i rodzaj obowiązującej dokumentacji jest w pełni uzależniony od przeznaczenia projektowanego obiektu (hali).

Zrób to sam

Chcesz znacząco obniżyć koszty projektu? Możesz to zrobić, korzystając z nowoczesnych programów do samodzielnej kreacji, takich jak: ArCADia (wersja autocada), pozwalająca na rysowanie w technologii 2D i 3D.
Próbne, bezpłatne, miesięczne wersje programów można pobrać pod tym linkiem:
https://www.dobreprogramy.pl/Programy-do-projektowania-CAD,Programy,Windows,144.html
Ponadto, dla zainteresowanych grupa PCC Polska zorganizowała seminaria inżynierskie, na których można zapoznać się z projektowaniem, weryfikacją i optymalizacją wielu czynności. We Wroclawiu 2015 roku, w kolejnej edycji targów przedstawiono możliwości oprogramowania Autodesk Factory Desing Suite. Komplet programów Factory Design Suite umożliwił optymalne projekty zakładów produkcyjnych ich analizę i optymalizację przed przystąpieniem do budowy zakładu, bądź linii technologicznej. A wszystkie te zabiegi pozwalają na osiągnięcie istotnej przewagi w obliczu konkurencji i to w momencie tworzenia projektu. Poza tym pakiet daje wsparcie przy usprawnianiu